03 grudnia 2012

Lena i Kuba czytają Tuwima - WYNIKI

Zwykle około szóstej, kiedy dzieci wstają, podaję im śniadanie, pomagam z toaletą i na godzinkę jeszcze się kładę. Czasem jest to mocny sen, czasem przerywana dwadzieścia razy drzemka, ale zawsze coś, biorąc pod uwagę, że kładę się około pierwszej... Nie dziś, Moi Drodzy, nie dziś! Dziś zamiast z głową na poduszce wylądowałam z oczami wlepionymi w ekran komputera... nie tylko ja! Miałam najlepszą pomocnicę!


Siedzimy i siedzimy, wpatrujemy się i wpatrujemy... muszę przyznać, że nie ułatwiliście nam zadania. Wiele fajnych fragmentów, wszystkie znane i lubiane, ale żaden z nich nie jest jednym z tych! Tych, które krążą u nas i stały się częścią codzienności. Bo kiedy Lenka nie może czegoś podnieść, a to coś jest rodzaju żeńskiego, pomaga sobie tymi słowy:

Ciężka, ogromna i pot z niej spływa:
tłusta oliwa.

Jeśli nasza rezolutna gosposia po raz czwarty w ciągu godziny chce zrobić coś własnoręcznie i jest to na przykład herbata dla Twórcy, nie wytrzymuję i komentuję to tak:

Wszystko "Sama! Sama! Sama!"
Ważna mi dama!

Z nowo poznanym pieskiem miłośniczka czworonogów przywitała się ostatnio:

Chętnie państwu łapę poda.
Nie chce podać? A to szkoda!

Sytuacje tego typu można mnożyć, ale nie na to chyba dziś liczycie, hę? Tyle zatem tytułem wstępu. Ogłaszamy wyniki.

Pierwszą książkę, dla przypomnienia - wspaniały zbiór wierszy Juliana Tuwima ilustrowany przez Macieja Szymanowicza - otrzymuje Katarzyna Iskra za cytat:

Tupał i tupał,
Bo był strasznie zły,
I tak się stupał,
Że zostały 3.

Fragment pochodzi z wiersza Wandy Chotomskiej pod tytułem "Dziesięć bałwanków". Pani Kasia przypomniała mi tym samym o jednym z wierszyków mojego dzieciństwa, którego moje dzieci jeszcze nie poznały, a koniecznie muszą. Rozpoczynam poszukiwania mojego sfatygowanego egzemplarza. Jeśli zakończą się fiaskiem, pozostanie zakup, bo to absolutny must have w naszej biblioteczce. Bardzo dziękujemy pani Kasi!

Nagrodę za największą ilość fejsbukowych lajków, tę samą piękną książkę, otrzymuje Paulina Korwek, która zapronowała:
Sterczy w ścianie taki pstryczek, 
mały pstryczek-elektryczek,
jak tym pstryczkiem zrobić pstryk, 
to się widno robi w mig.

Obu paniom serdecznie gratulujemy! Jeśli  otrzymamy adresy do wysyłki i uda nam się przeprawić przez zaspy (tak, śniegu!), książki jeszcze dziś zostaną wysłane. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i już myślimy o następnym, tym razem fotograficznym...

7 komentarzy:

 1. A tak bardzo chciałam wygrać książkę dla.... mojej koleżanki, bo w naszej biblioteczce " pięknego Tuwima" już mamy!!!!
  Oczywiście dwuwiersze, które pokonały inne, są super.Dziękujemy za konkurs! I cudownie! jest to, że tak cudownie! udaje się Tobie wplatać wiersze w rodzinne życie. Koniecznie trzeba się " chwalić" takimi pomysłami, aby mamy które same o tym nie pomyślały, mogły w fantastyczny sposób wychowywać swoje dzieci.
  Mama Matyldy

  OdpowiedzUsuń
 2. ślicznie dziękujemy :) jest nam niezmiernie miło :) napstrykam Kubusiowi zdjęć jak tylko przyjdzie przesyłka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To ja chyba nie wiem, co to znaczy "dwuwiersz" ?:( Czy nagrodzone cytaty to oby na pewno ...dwuwiersze ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, ponad połowa zgłoszeń nie była dwuwierszami. Na początku mieliśmy bardzo restrykcyjnie traktować ten podpunkt, szybko jednak... zmiękliśmy. O ile "lajkowego" zwycięzcy nie można nijak nazwać dwuwierszem, o tyle wybrany przez nas ma tak krótkie wersy... nie bądźmy tacy zasadniczy, doprawdy! :) Zawsze możemy go zapisać tak:

   Tupał i tupał, bo był strasznie zły
   i tak się stupał, że zostały 3.

   Usuń
 4. Anonim a to już nie ważne!!!Ważne ze koleżanka blogerka wygrała!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drogi Anonimie,

   gdyby miała wygrać koleżanka, nie sądzisz, że zadbalibyśmy o to, aby wstawiła dwuwiersz właśnie?

   Zapraszamy do udziału w następnym konkursie, może tym razem się uda! Pozdrawiamy serdecznie!

   Usuń
 5. Witam niestety nie udało mi się wygrać.Ale książkę już upatrzyłam na allegro.L.K

  OdpowiedzUsuń