09 listopada 2012

Listopadowa wczesna jesień

Synoptycy najwyraźniej powariowali, niektórzy na weekend zapowiadają u nas nawet piętnaście stopni, postanowiłam więc odgrzebać wydawałoby się już nieaktualny materiał zdjęciowy sprzed miesiąca, zrealizowany przez niezastąpioną ciocię Dianę. Wypłynął przy tym wdzięczny temat ciotek i wujków, którzy przy odrobinie dobrej woli mogą stać się najlepszymi kumplami naszych dzieci, a jednocześnie naszymi najskuteczniejszymi pomocnikami.


Nic tak nie ratuje pupy jak wieczorna wizyta ukochanej ciotuni, kiedy dzieci już świrują, a jeszcze nie są skore do zaśnięcia. Pół godziny wystarcza wtedy, żeby wybawić z największej opresji i zmęczyć szkraby tak, że będą spały jak susły. Przy dwójce maluchów ciężko samodzielnie zorganizować spacer w okresie wszechobecnych kałuż, nie ma wtedy jak pomocna dłoń, która popcha drugi wózek. Przy jednym – wyganiamy na spacer, a sami możemy na tę godzinę lub dwie oddać się dowolnej rozrywce, do wyboru prasowanie, zmywanie naczyń lub, dla odważnych – świeżo kupiona książka lub ulubiony serial. Sytuacje tego rodzaju można mnożyć! Dziadków nadwyrężać nie wypada i nie należy, wujek to co innego. U nas wujkowy deficyt, cioteczki nadrabiają jednak dzielnie, nie szczędząc swych sił, dzięki czemu to właśnie do nich kierowane jest najczęściej rozbrajające, jakże zaszczytne "nie idź, pliiiis".
Z tego miejsca chciałam zaapelować do wszystkich, zarówno „prawdziwych”, jak i „przyszywanych” ciotek i wujków tego świata. Jeśli nie wiecie, co zrobić z wolnym popołudniem/porankiem/wieczorem, a macie ochotę popełnić dobry uczynek: zabierzcie najbliższego bratanka czy siostrzenicę do zoo/parku/hipermarketu (w sezonie grypowym to ostatnie stanowczo odradzam) i nie dajcie sobie wmówić, że lepiej będzie jak zostaniecie i zjecie obiad/śniadanie/kolację czy napijecie się i pogadacie. Kiedy już sami będziecie rodzicami, zrozumiecie, jak wielcy byliście!


Zdjęcia: ciocia Diana

Lena: 
opaska - Rossmann
apaszka - Reserved Kids
bluza - H&M
kurtka - 5-10-15
spodnie - Tesco/F&F Kids
buty - Converse

Kuba:
czapka - Reserved Kids
sweter - H&M
spodnie - Tesco/F&F Baby
buty - Soxo (Rossmann)

2 komentarze:

  1. ale fajna ta opaska z kokardka :) a moim faworytem jest zdjecie na ktorym kuba siedz i pokazuje dwa dolne zęby ;p

    OdpowiedzUsuń
  2. Patrząc na Twoje dzieci aż się uśmiecham:) Są przeurocze:)

    OdpowiedzUsuń